info@icckaolin.com

22018107-10- 021

طراحی و اجرای نرم افزار جامع انرژی در خاک چینی

سه شنبه, 22 مرداد 1398 ساعت 17:18

برای اولین بار نرم افزار جامع انرژی در شرکت صنایع خاک چینی ایران توسط واحد برق طراحی و اجرا شد. 

مدیر کارخانه و عضو هیئت مدیره شرکت صنایع خاک چینی ایران با اعلام این خبر گفت: کمیته انرژی شرکت با برگزاری جلسات متعدد درخصوص کنترل میزان مصرف انرژی در طی سالهای اخیر توانسته اقدامات قابل ملاحظه ای در این خصوص انجام دهد.
مهندس حبیب رسولی گفت : نرم افزار جامع انرژی در راستای بهینه سازی مصرف انرژی های برق و گاز و کنترل شاخص مصرف ویژه انرژی ( SEC) توسط پرسنل جوان واحد برق طراحی و اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه این نرم افزار در طول شش ماه طراحی و اجرا شده است افزود: در گام اول، این نرم افزار برای کنترل مصرف انرژی برق در حال اجرا است که در گام دوم میزان مصرف انرژی گاز نیز به آن اضافه خواهد شد.
مدیر کارخانه و عضو هیئت مدیره شرکت صنایع خاک چینی ایران در رابطه نحوه کار این نرم افزار گفت: نرم افزار جامع انرژی با دو مدل خروجی نمودار دایره ای و میله ای در مرحله اول، اطلاعات مصرف انرژی را از طریق دیتالاگر از واحدهای مختلف به سیستم کنترل مرکزی ( PLS) منتقل نموده و پس از ثبت، اطلاعات آماده از طریق نرم افزار مانیتورینگ مشاهده و در نرم افزار به صورت لحظه ای قابل رویت است.
مهندس حبیب رسولی در ادامه افزود : مقدار مصرف واقعی به ازای هر واحد بر حسب کیلووات ساعت به صورت دایره ای ارائه داده می شود و شاخص مصرف ویژه انرژی به صورت روزانه به صورت نمودار میله ای در نرم افزار قابل رویت است.
وی گفت : این نرم افزار در حال حاضر در دو واحد آسیاب دو و سه در حال اجرا است و شاهد اثرات بسیار مثبت در کنترل انرژی مصرف برق در این واحد بودیم.
مدیر کارخانه و عضو هیئت مدیره شرکت صنایع خاک چینی ایران در مورد هدف از طراحی و اجرای این نرم افزار افزود: کنترل و پایش میزان مصرف انرژی به ازای تناژ تولیدی ، رفع مشکلات در این حوزه، وکاهش مصرف انرژی از اهداف اصلی طراحی و اجرای نرم افزار جامع انرژی است.

 

   20

 

دیدگاه کاربران

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.