info@icckaolin.com

22018107-10- 021

برای اولین بار در کشور، انتقال سیگنال های الکتریکی از حالت فیزیکی به دیتا در شرکت صنایع خاک چینی ایران

شنبه, 29 شهریور 1399 ساعت 13:02

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران، برای اولین بار در سطح کشور سیستم نوین انتقال سیگنال الکتریکی بر پایه تغییر ماهیت از حالت فیزیکی به دیتا، توسط مهندسین این شرکت طراحی و به مرحله اجرا درآمد.

مدیر واحد برق شرکت صنایع خاک چینی ایران در مورد این سیستم نوین گفت : سالن هموژن یکی از سالن های استراتژیک و حیاتی این شرکت است که شامل سه دستگاه متحرک سنگین ، دودستگاه ریکلایمر و یک دستگاه استاکر است که تامین کننده مواد ورودی سه دستگاه آسیاب با مجموع 90 تن بر ساعت می باشد.
نعمت نقابی افزود: انتقال سیگنالهای الکتریکی قبلا در بخش هموژن بر عهده عوامل انسانی و کابل های انتقال سیگنالها و تجهیزات برقی و مکانیکی و کابل جمع کن ها بود که خطاهای انسانی، هزینه تامین بالای این کابل ها و همچنین زمانبر بودن تعمیرات، مهندسین را بر آن داشت که روش نوین با بهره مندی از تکنولوژی و سخت افزارهای جدید را طراحی و به مرحله اجرا درآورند.
وی در ادامه گفت: متخصصان برق وIT شرکت پروژه ای را بدین موضوع تعریف نموده و موفق به طراحی روش جدید با استفاده از plc های جدید و رادیوهای بی سیم شدند و با پیاده سازی آن ضمن کاهش چشمگیر هزینه ها، بهره وری تمامی عوامل را افزایش داده و ریسک سیستم را بیش از پیش کاهش دادند.

 4

مدیر واحد برق افزود: انتقال سیگنالهای ارتباطی در سالن هموژن که قبلا توسط شرکت سازنده آلمانی طراحی و نصب شده بودند به مرور زمان مستهلک و باعث توقف خط تولید می شد.

نعمت نقابی در مورد سایر مزایای این طرح نوین گفت: با طراحی سیستم انتقال سیگنال جدید، کلیه تجهیزات برقی و مکانیکی کنار گذاشته شده و با تبدیل سیگنال الکتریکی توسط پی ال سی 1200 به دیتا و انتقال آن توسط آنتن میکروتک، توقفات سالن مذکور به صفر رسیده است و باعث پایداری بالا، کاهش منشا خطا، حداقل ریسک پذیری سیستم، ضریب اطمینان بالا در خصوص برقراری ارتباط بین نود ها در طول شبانه روز در بازه دمایی 20- الی 45 در طول سال شده است.
وی همچنین افزود: در طراحی و سیستم قبلی به دلیل صرف زمان برای تعمیرات و تعویض کابل خط تولید متوقف می شد در حالی که با راه اندازی این سیستم دیگر شاهد توقف خط تولید به دلیل انتقال داده ها در این سالن نخواهیم بود.

 2

 

دیدگاه کاربران

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.